واحد دانش بنیان :

یکی از مهمترین اهداف بنیان گذاران صنایع شیمیایی فراپل جم از بدو تاسیس کاهش وابستگی صنعت کامپوزیت کشور به واردات و حتی ارز آوری برای کشور ایران بوده است. در راستای دستیابی به این هدف از همان ابتدا فعالیت های تحقیقاتی با رشد و توسعه شرکت عجین بوده است. این دیدگاه بلند اندیشانه در طول سالیان گذشته ما را موفق به تولید ده ها محصول جدید و با کیفیتی همتای معادل های خارجی ساخته است. مدیریت شرکت همواره در تلاش بوده است با حفظ پایدار ارتباط شرکت با دانشگاه از طریق پشتیبانی پروژه های تحقیقات دانشگاهی و جذب نیرو های مستعد و پرورش استعداد های آنان در محیط کار زمینه های پیشرفت شرکت و سازمان را فراهم سازد لازم بذکر است در مسیر پیشرفت و توسعه در مقاطعی صنایع شیمیایی فراپل جم از تجربه مشاواران خارجی برای آموزش هرچه بهتر نیروی های متخصص خود بهره جسته است. واحد تحقیق و توسعه فراپل جم در سال 87 موفق به اخذ پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع و معادن شده است و در سال 93 صنایع شیمیایی فراپل جم از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان در صنعت تولید رزین شناخته شد.
رویای ساخت آزمایشگاهی مجهز و در حد استاندارد های بین المللی آرزویست که به لطف ایزد منان به زودی در محل کارخانه صنایع شیمیایی فراپل جم به تحقق خواهد پیوست این آزمایشگاه بی شک از مجهزترین آزمایشگاه های صنعت رزین و کامپوزیت در کشور است؛ از ویژگی های برجسته این مجموعه می توان به مواردی چون آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه مکانیک، آزمایشگاه شیمی، سالن تولیدات آزمایشگاهی مجهز به خطوط تولید پایلوت متعدد، کارگاه رنگ، اتاق فکر، واحد کالیبراسیون، واحد آموزش، دفاتر تحقیقاتی، آمفی تاتر و... اشاره کرد. 
واحد دانش بنیان صنایع شیمیایی فراپل جم مستقیما تحت نظر دکتر حمید رضا موحد مدیر عامل شرکت و عضو هیات علمی دانشگاه قراردارد و از سه بخش اصلی تشکیل شده که عبارت اند از:
 واحد تحقیق و توسعه ، واحد کنترل کیفیت و مدیریت آزمایشگاه مرکزی که مسئولیت نظارت بر آزمایشگاه ها، کارگاه ها و واحد کالیبراسیون را بر عهده دارد. چارت ساختار سازمانی واحد دانش بنیان فراپل جم به شکل زیر تعریف گردیده:

واحد تحقیق و توسعه فراپل جم افتخارات بسیاری از جمله ثبت ده ها اختراع و ارایه مقالات متعدد در سمینار های معتبر را در رزومه خود دارد. (مدارک مربوط به برخی از این افتخارات در زیر قابل مشاهده می باشد.) همچنین از تقدیرنامه های این واحد می توان به برگزیده شدن به عنوان واحد تحقیق و توسعه نمونه استان همدان در سال96 و اخذ لوح تقدیر از ستاد هفته پژوهش و فناوری وزارت کشور اشاره کرد.

 

چندی از اختراعات فراپل جم:

چندی از مقالات فراپل جم:

اسناد همکاری فراپل جم با دانشگاه ها: